БАС – бічний аміотрофічний склероз. Регенеративне лікування

  • 0

БАС – бічний аміотрофічний склероз. Регенеративне лікування

Бічний аміотрофічний склероз (хвороба мотонейрона) – одне з найскладніших швидко прогресуючих нейродегенеративних  захворювання ЦНС,  яке характеризується поєднанням атрофічних парезів та ознаками пірамідної недостатності. Тривалість життя таких пацієнтів складає від 32 міс-6-7 років. Порушення дихання призводить до летальних наслідків. Однак, таких пацієнтів тяжких можна рятувати та виліковувати – зупинити прогресування захворювання та відновити виниклий параліч.

Розрізняють 4 форми БАС: церебральну, бульбарну, бульбо-спінальну, попереково-крижову.

Найбільш поширена (класична) – бульбоспінальна форма  захворювання, що характеризується дистальною атрофією м’язів верхніх кінцівок (кисті, долоні) та фібрилярними їх посмикуваннями.Атрофія поширюється на м’язи рук (плече, передпліччя), верхнього плечовго пояса та грудної клітки. Потім появляється неможливість висування язика назовні,  порушення мови (гугнявість голосу), тремор язика, нетримання (обвисання) голови. Додаються емоційні порушення – насильницьких плач та сміх.

Бульбарна форма– характеризується порушенням ковтання, мови та дихання. Найнесприятливіша форма захворювання.

Церебральна форма характеризується такими симптомами: спастичним тетрапарезом та бульбарними розладами.

Попереково-крижова форма характеризується дистальними (дальними) атрофіями м’язів нижніх кінцівок.

Діагностика БАС: МРТ головного та спинного мозку, ЕНМГ – де є типові зміни – зменшення М хвилі на 30% та відсутність F-хвиль, генетичне дослідження та біопсія м’язу.

Лікування даного захворювання, як і усіх неврологічних захворювань спрямоване на сповільнення прогресування захворювання і при усіх цих заходах – тривалість життя складає 6-8 років. Регенеративне лікування дозволяє зупинити прогресування даного захворювання і відновити параліч повністю. Тривалість життя більше 10,15 і 20 років без жодних загострень і повторних паралічів. Лікування не забирає багато часу та при своєчасному зверненні пацієнта можна вилікувати повністю за 6 місяців.

До хвороби мотонейрона відносяться, також, спадкові та інші її форми: I.
Хвороба Вердніга-Гофмана, гостра і хронічна форми, хвороба Вольфа-Рота-Кугельберга-Веландер, сімейний бічний аміотрофічний склероз, сімейний БАС з деменцією і хворобою Паркінсона (Гуам-тип), синдром Фаціо-Лонде, Олівопонтоцеребеллярние атрофії та інші.


Leave a Reply