Лікування коксартрозу

  • 0

Лікування коксартрозу

Коксартороз це прогресуюче захворювання тазостегнового суглоба, характеризується його зношуванням, займає саме провідне місце в захворюваннях опорно-рухового апарату. У зв’язку з цим коксартроз кульшового суглоба клініка та лікування особливо актуальні.

Коксартроз є первинний і вторинний.

Первинним він вважається, якщо причина не знайдено. Більшість вчених вважають, що головним фактором первинного коксартрозу є порушення кровообігу в суглобі, порушує приплив артеріальної крові і відтік венозної. Так само, не малу роль грає збільшення фізичного навантаження на суглоб і виникнення біохімічних змін в суглобі.

Вторинний, якщо він розвивається на тлі первинного ураження головки тазостегнової кістки: дисплазія, вроджений вивих стегна, хвороба Пертеса, некроз головки тазостегнової кістки, запальні процеси, травми (забій, вивих, перелом). Поразка буває одне або двостороннім. При первинному коксарторозе часто вражаються і інші суглоби (колінні, гомілковостопні, суглоби хребта та ін.)

В основному хворі скаржаться на біль у суглобі. Її характер, тривалість, інтенсивність, місце залежать від стадії хвороби і ступеня вираженості дистрофічних змін в суглобі.

Існують три основні стадії кокартрозу.

При першій стадії кокартроза після бігу або тривалої ходьби з’являються незначні болі в тазостегновому або колінному суглобі, після відпочинку, як правило, вони проходять. Обсяг рухів у суглобі не порушений і хода не змінена.

При другій стадії клініка проявляється біліше інтенсивними болями, можуть віддавати в стегно і пах, можуть виникнути в спокої. Після тривалої ходьби є кульгавість, обсяг рухів порушується, в першу чергу це відведення стегна убік і його поворот всередину, за рахунок порушення еластичності зв’язок і м’язів. Знижується тонус м’язів, вони зменшуються в розмірі.

Третя стадія клінічно характеризуються постійними болями, які можуть виникнути навіть ночами. Під час ходьби хворі користуються тростиною. Руху різко обмежені, сідничні м’язи, м’язи гомілки і стегна гіпотрофічни, це призводить до зміни ходи. Хворі змушені ступати на пальці, що б доторкнутися до підлоги, і їх тулуб нахилено на хвору сторону. Нездорова кінцівку коротшає. Це веде до переміщення центру ваги в суглобі і його перевантаження.