Дитячий церебральний параліч – не вирок

  • 0

Дитячий церебральний параліч – не вирок

Дитячий церебральний параліч – одне з найпоширеніших та найскладніших захворювань центральної нервової системи дитячого віку, що супроводжується вираженим неврологічним дефіцитом, сповільненням розумового та психічного розвитку (30-50% випадків) та у більш ніж 50% випадків епілепсією. Часто супроводжується дане захворювання скелетними аномаліями та вродженими вадами розвитку інших органів та систем. Частота виникнення даного захворювання складає 2,4-2,5 випадків на 1000 населення.
Дитячий церебральний параліч– захворювання центральної нервової системи, що виникає внаслідокгіпоксично-ішемічногоушкодження плода, незалежно від причини, що призвела до виникнення цього стану (захворювання та шкідливі звички матері, вірусні інфекції, кровотечі,гіпербілірубінемії, травми). Гіпоксія плода може виникати яквнутрішньоутробно під час вагітності, так і під час пологів (н-д: пологова асфіксія у10% випадків єпричиною виникнення ДЦП). Від цього напряму залежить ступінь вираженості клінічних проявів при народженні.
Час виникнення гіпоксично-ішемічного ушкодження(I,II,IIIтриместр вагітності, внутрішньо пологова асфіксія), глибина структурногопораження мозкової речовини, локалізація та латералізація зруйнованих клітин головного мозкувідображатимутьклінічну форму захворювання (тетраплегічна, диплегічна, геміплегічна, при над ядерній жовтяниці – гіперкінетична), ступінь вираженості неврологічного дефіциту, наявність або відсутність інтелектуальних розладів та супутніх вроджених вад розвитку зі сторони інших органів та систем, так як під час виникнення гіпоксично-ішемічного ушкодження плода виникає не лише руйнування та загибель клітин головного мозку (зони лейкомаляції, згідно даних МРТ), а й порушення формування мозкової речовини (агірія,пахігірія, мікроцефалія…).
Структурне пораження мозкової речовини викликають порушення електрогенезу і тому у пацієнтів з дитячим церебральним паралічем у 50% відсотків випадків зустрічаються епілептичні напади (парціальні та генералізовані), та ще у значної частини пацієнтів судоми можуть матине епілептичний характер. Електроенцефалографія дозволяє надати відповіді на запитання про генез судом.
Регенеративне лікування даного захворювання спрямоване на відновлення структури мозкової речовини, що клінічно проявляється регресом неврологічного дефіциту до абсолютної норми.
Забезпечення нормалізації електрогенезу клінічно проявлятиметься відсутності судом, особливо це стосується парціальних судом,які минають протягом 2-3 діб та через 2-6 місяців по даних ЕЕГ ми маємо абсолютну норму.Генералізовані судоми минають також доволі швидко, але має значення тривалість захворювання, кількість судомних нападів на добу, виконувана терапія, проти судомна в тому числі. Психоемоційний розвиток дитини покращується та відповідає віку дитини.
Весь процес регенеративного лікування також включає заходи реабілітації, тільки при регенеративному лікуванні вони спрямовані не лише на постійну боротьбу зі спастикою, а на напрацювання об’єму рухів, м’язової сили, координації рухів, ходи.
При застосуванні регенеративного лікування пацієнт не потребує додаткової медикаментозної терапії. А це зменшує енцефалотоксичний, рено- та гепатотоксичний вплив на організм дитини та не порушує і не сповільнює її формування в період росту. При застосуванні регенеративного лікування також покращується функція усіх органів та систем, внутрішніх органів в тому числі..
Справедливості ради, потрібно сказати, що при гіпоксично-ішемічному ушкодженні плода також мають місце процеси компенсації, тому, якщо, навіть і виникла гіпоксія плода в I триместрі вагітності, її можна скомпенсувати до абсолютної норми.
Даний спосіб регенеративного лікування являється найбільш фізіологічним та безпечним в лікування дітей та немає жодного шкідливого впливу ні на організм дитини, ні на організм плода (якщо ми говоримо покращення матково-плацентарного кровотоку з метою попередження виникнення ДЦП). Жодного негативноговипадкуза 35 років практики.
Забезпеченнярегенеративноголікуваннядітейдозволяєскоротити до мінімуму число нейрохірургічних та іншихоперативнихвтручаньпов’язаних з даним захворюванням.
Автор статті:
лікар-невролог та нейрохірург,
Президент Лікувального центру «Вікторія» Палінська В.І.


Leave a Reply