Регенеративне лікування ревматичної лихоманки

  • 0

Регенеративне лікування ревматичної лихоманки

Ревматизм (ревматична лихоманка) – це системне інфекційно-алергічне захворювання сполучної тканини, що клінічно проявляється артритом, кардитом, хореєю, кільцеподібною еритемою, підшкірними вузлами та у 20-25% випадів закінчується формуванням вад серця, що є додатковим фактором формування серцевої недостатності та часто потребує в майбутньому оперативних втручань (протезування клапанів серця та ін). Середня тривалість життя хворих ревматизмом – 55 років (дані департаменту охорони здоров’я США, а в Україні ще менше), а основною причиною смерті (60-80%) є гостра серцева недостатність, тромбоемболії та септичний ендокардит.

Гостра ревматична лихоманка супроводжується високою температурою, гострим больовим синдромом  (біль в суглобах та біль в області серця у випадку кардиту) та в залежності від гостроти стану може потребавати невідклидної допомоги через загрозу життю, а саме гостру серцеву недостатність.

Хронічна ревматична лихоманка передбачає повільно прогресуючий перебіг захворювання, часто пацієнти навіть не підозрюють, що хворіють,а вже через кілька років відмічають вторинні ознаки хвороби – деформуючий артрит, вади серця, порушення ритму, рання гіпертонічна хвороба, підшкірні вузли, нейроревматизм, полінейропатії та септичні стани. І практика показує, що останні два є фактором не так системного запального процесу, як виконуваної роками гормонотерапії).

Регенеративне лікування ревматизму дозволяє зупинити прогресування захворювання, вилікувати усі системні запальні процеси та відновити структуру ушкоджених суглобів у випадку артритів та вже сформованих артрозів. Регенеративне лікування, що застосовується у нашому центрі, дозволяє, також, ліквідувати наслідки виконуваної терапії.


Leave a Reply